Winter Story a Uh-la-la-la of Silver Legend

Naše chovná stanice se 20.2.2017 rozrostla o dvě krásné kočičí slečny, které jsme si dovezli ze Slovenska z chovné stanice Silver Legend. Winter Story zdobí stříbrný kožíšek a Uh-la-la-la má kožíšek zlatý.Obě naše holčičky se úžasně doplňují. Jedna miluje pohodu a klídek a druhá je neřízená střela.

Velké poděkování patří Máje a Vendovi Dornovým za svěření těchto nádherných kočiček a vřelé přijetí a pohoštění při převzetí obou zlatíček.

 Nové posily chovné stanice

Čas neúprosně běží a naše stanice prochází změnami. Jako i v jiných chovných stanicích i u nás dochází k nástupu nové generace po jedincích, kteří byli zakladateli chovu. Starším kočičkám je třeba dát prostor k jejich zasloužilému odpočinku, otočit další list naší chovné knihy a postupně představit naší novou generaci a posily, abychom v našem chovu mohli i nadále pokračovat. Náš chov tak obohatíme jak o dlouhosrstost, tak i o bohatou škálu barev, kterou naši noví jedinci nesou a i nadále budeme pokračovat v linii Wahrberg, která nás velmi nadchla.

10.12.2016  -  GOLDEN KNOPKA'S  GILION 

 Náš první dlouhosrstý kocourek k nám přiletěl 10.12.2016  z Ruska. S paničkou vycestoval ze Smolenska směr Moskva – letiště, kde je čekala veterinární kontrola , po té se rozloučili a v 7:05 našeho času vzlétl směr Praha, opečováván na palubě letadla.                                    Na letišti jsme na něho čekali s patřičným předstihem a těšení střídala nervozita. Na letišti nás personál ubezpečil, že letadlo letí na čas a přistane v 9:42 hod. Čas se pomalu blížil a mi pokukovali po ukazateli, který signalizoval  přistávání letadel. Nervozita stoupala do té doby, než k nám přistoupil mladý muž a předal nám nádherné zlatavé klubíčko, které na nás upřímně koukalo velkýma kukadlama. Hned jsem se do něho zamilovala a jeho oči už budu vidět do konce svého života.                                                                                          Cesta domů ještě chvíli trvala, ale to klubíčko jsem už nedala z ruky, spokojeně vrněl a já ho patřičně drbala celou cestu. Čas běží a Gili roste jako z vody. Je to elegán každým coulem a jeho klidná a milá povaha mě opravdu dostala. Pevně věřím, že svoje geny jednou předá svému potomstvu. Velké poděkování patří i paní chovatelce Tatianě Krutové za svěření tak skvělého stvoření. DÍKY.

23.-24.4.2016 - MVK Brno - Hotel Voroněž

Tento víkend jsme se s naší Zateykou zúčastnili výstavy v Brně v hotelu Voroněž. Nejprve jsme prošli ověřovací třídou, kde nám potvrdili barvu ay 11 z ay 25, se kterou k nám Zateyka přiletěla již z Ruska. Malá se moc líbila i posuzovatelům. Domů jsme si odváželi hned dva poháry. V sobotu získala pohár za 2.místo v soutěži Miss Voroněž a v neděli obsadila nádherné 1.místo v Miss Voroněž.

Velká gratulace i od nás!!! 

7.4.2016 - Nová posila dlouhosrstá kočička Zateya

Dnes v ranních hodinách nám z Ruska přiletěla do Prahy naše nová kočička Zateya from the Garden of Eden. Moc jsme se na ni těšili, protože je to naše vůbec první dlouhosrsté stvoření v barvě ay 11. Její povaha je naprosto úžasná a hned po příjezdu domů jí byl plný byt a s každým se hned kamarádila. Tímto moc děkuji i paní chovatelce Světlaně Kulikové za tak úžasné a dobře odchované koťátko. 

26.-27.3.2016 - MVK Bojkovice - Zámek Nový Světlov

Po 14 dnech jsme opět zavítali na výstavu s  Essence of Love. Tato výstava na zámku se nám vždy moc líbí a rádi se na zámek každoročně vracíme. Po oba dva dny kocourek získal tituly CAC a domů se již vracel jako CHAMPION.

12.3.2016 - MVK Praha

Dnes poprvé se náš kocourek Essence of Love  předvedl na výstavě. Čekali jsme na jeho reakce a chování na veřejnosti. Byli jsme mile překvapeni a domů si odvezli první titul CAC.

28.1.2016 

Náš modrozlatý kocourek Essence of Love a stříbrná kočička Loona podstoupili vyšetření na HCM , PKD , FeLV , FIV  a krevní  skupinu. Oba s negativními výsledky!!! Všichni jsme moc rádi.

9.-10.1.2016 - MVK Ostrava

Po delší pauze jsme se s naší modrozlatou kočičkou CH UA*Leonten Fantasia zúčastnili v Ostravě mezinárodní výstavy. Po oba dva dny získala titul CACIB a v neděli i nominaci BIS. Výstavu si kočička doslova vychutnala se svým šarmem a hlavně klidem. Tímto jí gratulujeme a děkujeme jí za krásnou prezentaci naší chovné stanice, jsme na ni moc pyšní.

2015

Ke konci měsíce února podstoupili naše kočičky Golden Queen Kiss, Lisbeth Lovely, Leonten Furia, Leonten Fantasia a kocour De Angelo vyšetření na HCM, PKD, FeLV a FIV s negativními výsledky!!! Kocourka Essence of Love toto vyšetření čeká po dovršení 1 roku života.

13.12.2014 - MVK Praha
 
V sobotu jsme navštívili výstavu v Praze v Top hotelu ve stejné sestavě jako v Olomouci a to s kočičkami Golden Queen Kiss , Lisbeth Lovely Leonten Fantasia. 
Tuto výstavu jsme plánovali hlavně kvůli naší Kiss, které chyběl poslední titul CACS k dosažení EUROPEAN SUPREME CHAMPION a moc jsme jí ho přáli.Toto se jí v Praze v předvánočním období podařilo a tím i ona nám dala ten nejkrásnější dárek k vánocům.
Lisbeth získala první ocenění CAGCIB na Grandinterchampion. Výběr do Nominace po dlouhém váhání posuzovatelky Pia Noryt / DK získala nad Lisbeth Kiss, aby si prý tento den náležitě užila.Tím nás posuzovatelka rozesmála, protože víme, s jakou nelibostí naše Kiss pózuje.
Leonten Fantasii tentokrát posuzovala Anna Wilczek / PL, která ji udělila v pořadí již třetí CAC a tím se Fantasie stala CHAMPIONem. Moc se líbila a zasloužila si i výběr do nominace .
Touto výstavou v Praze jsme zakončili letošní rok výstav a už si budeme všichni jen užívat krásných Vánočních dnů v teple domova.

6.- 7.12.2014 - MVK Olomouc  

Začátkem prosince jsme se po roce rozhodli opět pro Olomouckou výstavu , která se nám každoročně moc líbí a ani letos pořadatelé nezklamali. Výstavy se zúčastnily naše tři kočičky Golden Queen Kiss , Lisbeth Lovely a Leonten Fantasia, která měla v sobotu premiéru již v dospělých kočičkách.

V sobotu Kiss a Lisbeth posuzoval pan Reijers a Fantasii posouzoval pan Pánek, kterému se moc líbila a Fantasie si tak vybojovala Nominaci a probojovala se do BIS. V neděli Kiss a Lisbeth posuzovala paní Venclíková a Fantasii pan Comorio, který z ní byl unešen pro její sladký kukuč a pěkně stavěné tělo. Lisbeth  v neděli vyhrála BIV v barvě ny 11, což jsme jí moc přáli, protože se stává pramálo, že se na výstavě sejdou aspoň tři kočičky ny 11. To se bohužel nedařilo během celé výstavní kariéry u její maminky Kiss, která neměla do BIV *parťáky* 

Podrobné výsledky u jednotlivých kočiček ve *výstavy*

 22.11.2014 - Nová posila naší chovatelské stanice

V sobotu jsme si z Nitry z chovné stanice Silver Legend *SK  přivezli našeho vytouženého modro-zlatého kocourka Essence of Love  BRI ay 11. Mnohokrát děkuji Maje Dornové za úžasného kocourka, ale i za vřelé přivítání a popovídání. Vše doma proběhlo nad moje očekávání - Essence byl přijat celou naší kočičí smečkou - prostě sem patří.

 Tuto radostnou událost jsme také spojili s Mezinárodní výstavou koček, která v Nitře právě probíhala. Zúčastnila se jí kočička Golden Queen Kiss a Lisbeth Lovely. Posuzoval je Mr.Charles Spijker a Kiss si odvezla svůj další titul CACS + výběr do Nominace k postupu na *SUPREME CHAMPION* a Lisbeth získala titul CACIB k postupu na *INTER CHAMPION*.

8.11.2014 - MVK Zdice

V sobotu 8.11. jsme se zúčastnily s kočičkami Golden Queen Kiss a Lisbeth Lovely výstavy ve Zdicích. Holky se moc líbily, Kiss získala svůj další titul CACS k postupu na *SUPREME CHAMPION* a Lisbeth získala svůj třetí titul CAC + výběr do Nominace a tím se stala *CHAMPION*.

2.9.2014 - Nové webové stránky

Spustili jsme tyto nové webové stránky naší chovatelské stanice britských koček Cat Blue Word.

1.4.2014 - Dvě nové naděje

Po dlouhém čekání a těšení nám v březnu 2014 přicestovala z Ukrajiny dvě krásná zlatíčka. Kočičky Fantasia a Furia v barvě modrá zlatě stínovaná BRI ay 11 a hned se staly miláčky rodiny a celé naší kočičí smečky.

koťátka britská kočka