20.05.2018 - Koťátka - vrh U

Amorový šíp zasáhl i naší Uh la-la-la a kocourka Essence of Love.Marné bylo domlouvání, že vhodný ženich by byl Gilion. Ula si však vedla svou a v lásce dala přednost Essimu. Ula se tak stará o svá první koťátka - o holčičky, které dostaly jméno Uniqua a Uma.

17.05.2018 - Koťátka - vrh T

Vrh T je v naší stanici jako první spojení dvou dlouhosrstých kočiček. Kočička Zateya  a kocourek Gilion se s námi podělili o 3 krásná stvoření ve zlatém kožíšku - jsou to dvě holčičky Tarra a Tiffany a kluk Tesoro.

13.05.2018 - Koťátka - vrh S

* Květen - lásky čas * a naše Ice Queen přivedla na svět dvě krásná koťátka, kterými udělala radost nejen tatínkovi Gilionovi.     Páreček - holčička Savannah a kluk jako buk Simba se mají čile k světu.

08.05.2018 - Koťátka - vrh R

Krásná čtyři miminka, která rostou jako z vody se narodila naší kočičce Furii. Dvě holčičky a dva kluci mají krásně zlatý kožíšek po tátovi Gilionovi - avšak v krátkém provedení po mamince Furii. Ta si je plně vědoma svého pokladu a náležitě si jej střeží a každého nezvaného ihned vyprovodí. Miminka jsou prozatím jen její.

16.11.2017 - Koťátka - vrh Q

Naše kočička Fantasia byla tentokrát tajnůstkářka a svého jedináčka nosila dlouho pod srdíčkem jen a jen pro sebe. Už jsme ani nevěřili, že se Fatynce miminko narodí. A protože Fantasie tentokrát podlehla, vůbec jako první z našich dam, dlouhosrstému kocourovi Gilimu, který kryl tak poprvé, tak bylo v očekávání i dlouhosrsté miminko. Tato situace nás o to více trápila, protože jsme se moc těšili. Ale vše dobře dopadlo a Fatynka vychovává krásného dlouhosrstého zlatého kocourka, který rozhodně svého tátu Giliona nezapře.

 13.10.2017 - Koťátka - vrh P

Naše další krásné modrozlaté miminko - kluk - se narodil kočičce Furii a tátovi Angelovi. A proč dostal netradiční jméno? - protože ne a ne vybrat jméno od P a protože miluje pudink - dostal prostě jméno Pudding.

 

 31.8.2017 - Koťátka - vrh O

Tento vrh byl z naší strany s napětím očekáván. Z tohoto spojení bylo možné, že se narodí i dlouhosrsté stvoření, které by tak bylo vůbec první narozené v naší chovné stanici. To se také stalo a Zateyce se narodila holčička BLH ay 11, která svoji mámu rozhodně nezapře a druhá narozená, ne méně krásná holčička, je v krátkém stříbrném kožíšku BSH ns 11 - celá po svém tátovi Angelovi.

 

 15.7.2017 - Koťátka - vrh N

Naše další koťátka se narodila kočičce Ice Queen. Jsou to její první miminka a je velmi pyšnou a starostlivou maminou pro své tři krásné zlaté kluky ny 11. A kdo je jejich tatínek??  Hrdě se k nim hlásí náš zasloužilý otec Angelo.


 29.5.2017 - Koťátka - vrh M

Další miminko v naší stanici se narodilo kočičce Lisbeth Lovely jako jedináček – je to krásná stříbrná holčička, která má ve vínku po obou rodičích veliká kukadla zelené barvy a všechny předpoklady, že z ní vyroste krásná okatá dáma. Prozatím se náš *lachtánek* drží máminých cecíků snad celý den a jsou jen a jen její.

 11.4.2017 - Koťátka - vrh L

Naše zlatíčko Silver Loona porodila vzhledem ke svému věku zřejmě svá poslední koťátka. Velkým přáním bylo, aby se nám narodila stříbrná holčička s úžasně velikýma krásně zelenýma kukadlama, jako má Loona. To se nakonec povedlo a malá Love zůstává v naší stanici, kde plně jednou nahradí Loonečku, která se tak odebere na zasloužený odpočinek a bude s námi nadále dohlížet na chod naší stanice.

 Winter Story a Uh-la-la-la of Silver Legend

Naše chovná stanice se 20.2.2017 rozrostla o dvě krásné kočičí slečny, které jsme si dovezli ze Slovenska z chovné stanice Silver Legend. Winter Story zdobí stříbrný kožíšek a Uh-la-la-la má kožíšek zlatý.Obě naše holčičky se úžasně doplňují. Jedna miluje pohodu a klídek a druhá je neřízená střela.

Velké poděkování patří Máje a Vendovi Dornovým za svěření těchto nádherných kočiček a vřelé přijetí a pohoštění při převzetí obou zlatíček.

 Ice Queen a Jasminne Cat blue Word

Z koťátek narozených v roce 2016 u nás zůstávají Ice Queen a Jasminne. Obě mají modrozlatý kožíšek a krásné veliké zelené oči. Obě slečny budou pokračovatelkami naší chovné stanice.

 Nové posily chovné stanice

Čas neúprosně běží a naše stanice prochází změnami. Jako i v jiných chovných stanicích i u nás dochází k nástupu nové generace po jedincích, kteří byli zakladateli chovu. Starším kočičkám je třeba dát prostor k jejich zasloužilému odpočinku, otočit další list naší chovné knihy a postupně představit naší novou generaci a posily, abychom v našem chovu mohli i nadále pokračovat. Náš chov tak obohatíme jak o dlouhosrstost, tak i o bohatou škálu barev, kterou naši noví jedinci nesou a i nadále budeme pokračovat v linii Wahrberg, která nás velmi nadchla.

10.12.2016  -  GOLDEN KNOPKA'S  GILION 

 Náš první dlouhosrstý kocourek k nám přiletěl 10.12.2016  z Ruska. S paničkou vycestoval ze Smolenska směr Moskva – letiště, kde je čekala veterinární kontrola , po té se rozloučili a v 7:05 našeho času vzlétl směr Praha, opečováván na palubě letadla.                                    Na letišti jsme na něho čekali s patřičným předstihem a těšení střídala nervozita. Na letišti nás personál ubezpečil, že letadlo letí na čas a přistane v 9:42 hod. Čas se pomalu blížil a mi pokukovali po ukazateli, který signalizoval  přistávání letadel. Nervozita stoupala do té doby, než k nám přistoupil mladý muž a předal nám nádherné zlatavé klubíčko, které na nás upřímně koukalo velkýma kukadlama. Hned jsem se do něho zamilovala a jeho oči už budu vidět do konce svého života.                                                                                          Cesta domů ještě chvíli trvala, ale to klubíčko jsem už nedala z ruky, spokojeně vrněl a já ho patřičně drbala celou cestu. Čas běží a Gili roste jako z vody. Je to elegán každým coulem a jeho klidná a milá povaha mě opravdu dostala. Pevně věřím, že svoje geny jednou předá svému potomstvu. Velké poděkování patří i paní chovatelce Tatianě Krutové za svěření tak skvělého stvoření. DÍKY.

 13.8.2016 - Koťátka - vrh K  

 Vrh J, ve kterém se narodily samé kočičí holčičky, byl alespoň pro mě velkým překvapením. Ale z nastávajícího vrhu K jsem se vzpamatovávala několik dní. Do nekonečna jsem narozená miminka převracela a kontrolovala, zda mě zrak neklame. To,že naše Fantasie připomínala spíše pohybující se soudeček než kočku před porodem, to ano,ale že bude tentokrát maminkou 6 kluků mě opravdu nenapadlo. A jaké nás čeká překvapení u nadcházejícího vrhu L ???  Necháme se překvapit !!!

 27.7.2016 - Koťátka - vrh J

Letošní rok byl konečně nakloněn i k naší zlaté kočičce Lisbeth, která po nevydařeném prvním porodu ne a ne znovu zabřeznout. Dala si opravdu na čas a konečně přivedla na svět svá první miminka. Ani věřit jsem tomu nechtěla, když jsem zjistila, že jsou to samé holčičky. Doposud u nás byla převaha chlapců. Je radost se dívat s jakou láskou se o svá miminka stará. Z Lisbeth se tak stala milující a starostlivá mamina. Moc ji to přejeme.

4.6.2016 - Koťátka - vrh I

A protože naše zlatíčko Kiss nezůstává pozadu v ničem za ostatními, zatoužila, řekla bych, že přímo vzplála ve svých dnech k Essence of Love a tak se jí narodila, jak jinak než dvě krásná velká koťátka, o které se vzorně stará. Je to holčička ay 11 a kluk s kožíškem po mamince ny 11? (25)

7.5.2016 - Koťátka - vrh CH

Kočička Furia nemohla zůstat v pozadí a velmi toužila po kocourkovi. Vyvoleným byl nakonec Essence of Love, který byl náležitě šťastný za krásné chvíle s Furií a stali se tak rodiči třech báječných modrozlatých miminek ay 11 (dvou kluků a jedné holčičky).

 23.4.2016 - Koťátka - vrh H

Máme koťátka - jaro přišlo trochu dříve i na naší modrozlatou kočičku Fantasii, nenechala se dlouho  přemlouvat od kocourka Essence of Love a narodili  se jim dva krásní kluci ay 11.

23.-24.4.2016 - MVK Brno - Hotel Voroněž

Tento víkend jsme se s naší Zateykou zúčastnili výstavy v Brně v hotelu Voroněž. Nejprve jsme prošli ověřovací třídou, kde nám potvrdili barvu ay 11 z ay 25, se kterou k nám Zateyka přiletěla již z Ruska. Malá se moc líbila i posuzovatelům. Domů jsme si odváželi hned dva poháry. V sobotu získala pohár za 2.místo v soutěži Miss Voroněž a v neděli obsadila nádherné 1.místo v Miss Voroněž. Velká gratulace i od nás!!! 

7.4.2016 - Nová posila dlouhosrstá kočička Zateya

Dnes v ranních hodinách nám z Ruska přiletěla do Prahy naše nová kočička Zateya from the Garden of Eden. Moc jsme se na ni těšili, protože je to naše vůbec první dlouhosrsté stvoření v barvě ay 11. Její povaha je naprosto úžasná a hned po příjezdu domů jí byl plný byt a s každým se hned kamarádila. Tímto moc děkuji i paní chovatelce Světlaně Kulikové za tak úžasné a dobře odchované koťátko. 

26.-27.3.2016 - MVK Bojkovice - Zámek Nový Světlov

Po 14 dnech jsme opět zavítali na výstavu s  Essence of Love. Tato výstava na zámku se nám vždy moc líbí a rádi se na zámek každoročně vracíme. Po oba dva dny kocourek získal tituly CAC a domů se již vracel jako CHAMPION.

15.3.2016 - Koťátka - vrh G

Naší kočičce Looně (ns 11) se narodila tři koťátka. Porod proběhl rychle a na svět přišly 2 holčičky (cy 11 a ny 11) a kocourek (ny 11). Tatínkem je Essence of Love (ay 11). Loona je starostlivá mamina, která o svá miminka pečuje s tou největší láskou a je na ně náležitě pyšná. Ráda se s nimi pochlubí, ale jen když chce sama, jinak jsou jen a jen její a dá všem okolo najevo - pozor na mě!!

12.3.2016 - MVK Praha

Dnes poprvé se náš kocourek Essence of Love  předvedl na výstavě. Čekali jsme na jeho reakce a chování na veřejnosti. Byli jsme mile překvapeni a domů si odvezli první titul CAC.

28.1.2016 

Náš modrozlatý kocourek Essence of Love a stříbrná kočička Loona podstoupili vyšetření na HCM , PKD , FeLV , FIV  a krevní  skupinu. Oba s negativními výsledky!!! Všichni jsme moc rádi.

9.-10.1.2016 - MVK Ostrava

Po delší pauze jsme se s naší modrozlatou kočičkou CH UA*Leonten Fantasia zúčastnili v Ostravě mezinárodní výstavy. Po oba dva dny získala titul CACIB a v neděli i nominaci BIS. Výstavu si kočička doslova vychutnala se svým šarmem a hlavně klidem. Tímto jí gratulujeme a děkujeme jí za krásnou prezentaci naší chovné stanice, jsme na ni moc pyšní.

25.9.2015  Koťátka - vrh F

Naše zlatá kočička SC Golden Queen Kiss vychovává od 25.září dva krásné modrozlaté kluky, které si pořídila s naším kocourkem Essence of Love. Asi záviděla tři modrozlaté kluky naší  Leonten Furie - vrh E, ať je to tak nebo onak, oba kluci jsou nádherní a z Kiss je starostlivá mamina.

20.8.2015 - Koťátka - vrh E 

Jaké bylo překvapení, když nad ránem 20.8 naše modrozlatá Furinka porodila 3 krásná modrozlatá miminka?!? Radost veliká, protože v této barvě se u nás narodila koťátka poprvé. Hned bylo jasné, že tatínkem tentokrát není náš zasloužilý stříbřitý kocour De Angelo, ale že se o toto *nadělení* postaral náš modrozlatý kocourek Essence of Love. Koťátka ho nezapřou a jsou celý on a tak se  Leonten Furie stará o 3 krásné kluky.

17.7.2015  Koťátka - vrh D

Našemu zlatíčku, modrozlaté kočičce Leonten Fantasii se v noci narodila první koťátka. Porod byl plánovaný a plný očekávání. Koťátka se mají čile k světu a úžasně přibývají na váze. Jsou to tři kluci a jedna holčička. Na vše dohlíží i táta De Angelo, který si vždy při návštěvě u porodnice cosi zabručí pod fousy. Co asi, to už ale nevíme.

23.4.2015  Koťátka - vrh C

Jaro přišlo i na naší kočičku Leonten Furii a to tak silně, že v noci prolezla úzkou mezerou v mříži za kocourem De Angelem, který byl určitě moc rád, protože právě kvůli mrouskající se Furii byl držen odděleně. Na Furii nebylo dlouho nic znát, jen zvětšené cecíky signalizovaly, že je *zaděláno*. Ale že se narodí tři koťátka, bych nikdy nevěřila. Z Furie se stala také vzorná a starostlivá maminka, která se stará o holčičku a dva chlapce.

16.4.2015  Koťátka - vrh B

Ve čtvrtek se v odpoledních hodinách narodila velmi očekávaná koťátka mamince SC Golden Queen Kiss a tatínkovi SC De Angelo from Sunnyplace, D DVM. Kiss byla tentokrát veliká a tak byly i obavy z porodu, nakonec se narodila *jen* dvě koťátka, která se váhou ovšem blížila k 110g. Kiss je vzornou maminkou pro silver shaded holčičku a golden shaded chlapečka.

2015

Ke konci měsíce února podstoupili naše kočičky Golden Queen Kiss, Lisbeth Lovely, Leonten Furia, Leonten Fantasia a kocour De Angelo vyšetření na HCM, PKD, FeLV a FIV s negativními výsledky!!! Kocourka Essence of Love toto vyšetření čeká po dovršení 1 roku života.

13.12.2014 - MVK Praha
 
V sobotu jsme navštívili výstavu v Praze v Top hotelu ve stejné sestavě jako v Olomouci a to s kočičkami Golden Queen Kiss , Lisbeth Lovely Leonten Fantasia. 
Tuto výstavu jsme plánovali hlavně kvůli naší Kiss, které chyběl poslední titul CACS k dosažení EUROPEAN SUPREME CHAMPION a moc jsme jí ho přáli.Toto se jí v Praze v předvánočním období podařilo a tím i ona nám dala ten nejkrásnější dárek k vánocům.
Lisbeth získala první ocenění CAGCIB na Grandinterchampion. Výběr do Nominace po dlouhém váhání posuzovatelky Pia Noryt / DK získala nad Lisbeth Kiss, aby si prý tento den náležitě užila.Tím nás posuzovatelka rozesmála, protože víme, s jakou nelibostí naše Kiss pózuje.
Leonten Fantasii tentokrát posuzovala Anna Wilczek / PL, která ji udělila v pořadí již třetí CAC a tím se Fantasie stala CHAMPIONem. Moc se líbila a zasloužila si i výběr do nominace .
Touto výstavou v Praze jsme zakončili letošní rok výstav a už si budeme všichni jen užívat krásných Vánočních dnů v teple domova.

6.- 7.12.2014 - MVK Olomouc  

Začátkem prosince jsme se po roce rozhodli opět pro Olomouckou výstavu , která se nám každoročně moc líbí a ani letos pořadatelé nezklamali. Výstavy se zúčastnily naše tři kočičky Golden Queen Kiss , Lisbeth Lovely a Leonten Fantasia, která měla v sobotu premiéru již v dospělých kočičkách.

V sobotu Kiss a Lisbeth posuzoval pan Reijers a Fantasii posouzoval pan Pánek, kterému se moc líbila a Fantasie si tak vybojovala Nominaci a probojovala se do BIS. V neděli Kiss a Lisbeth posuzovala paní Venclíková a Fantasii pan Comorio, který z ní byl unešen pro její sladký kukuč a pěkně stavěné tělo. Lisbeth  v neděli vyhrála BIV v barvě ny 11, což jsme jí moc přáli, protože se stává pramálo, že se na výstavě sejdou aspoň tři kočičky ny 11. To se bohužel nedařilo během celé výstavní kariéry u její maminky Kiss, která neměla do BIV *parťáky* 

Podrobné výsledky u jednotlivých kočiček ve *výstavy*

 22.11.2014 - Nová posila naší chovatelské stanice

V sobotu jsme si z Nitry z chovné stanice Silver Legend *SK  přivezli našeho vytouženého modro-zlatého kocourka Essence of Love  BRI ay 11. Mnohokrát děkuji Maje Dornové za úžasného kocourka, ale i za vřelé přivítání a popovídání. Vše doma proběhlo nad moje očekávání - Essence byl přijat celou naší kočičí smečkou - prostě sem patří.

 Tuto radostnou událost jsme také spojili s Mezinárodní výstavou koček, která v Nitře právě probíhala. Zúčastnila se jí kočička Golden Queen Kiss a Lisbeth Lovely. Posuzoval je Mr.Charles Spijker a Kiss si odvezla svůj další titul CACS + výběr do Nominace k postupu na *SUPREME CHAMPION* a Lisbeth získala titul CACIB k postupu na *INTER CHAMPION*.

8.11.2014 - MVK Zdice

V sobotu 8.11. jsme se zúčastnily s kočičkami Golden Queen Kiss a Lisbeth Lovely výstavy ve Zdicích. Holky se moc líbily, Kiss získala svůj další titul CACS k postupu na *SUPREME CHAMPION* a Lisbeth získala svůj třetí titul CAC + výběr do Nominace a tím se stala *CHAMPION*.

2.9.2014 - Nové webové stránky

Spustili jsme tyto nové webové stránky naší chovatelské stanice britských koček Cat Blue Word.

2.6.2014 - Koťátka - vrh A

Dne 2.6.2014 se naší kočičce Golden Queen Kiss narodila dvě krásná koťátka. Pyšným tatínkem je SC De Angelo from Sunnyplace, D DVM. Radost nám dělají silver shaded holčička a golden shaded chlapeček.

1.4.2014 - Dvě nové naděje

Po dlouhém čekání a těšení nám v březnu 2014 přicestovala z Ukrajiny dvě krásná zlatíčka. Kočičky Fantasia a Furia v barvě modrá zlatě stínovaná BRI ay 11 a hned se staly miláčky rodiny a celé naší kočičí smečky.

koťátka britská kočka